اخبار > از ماست که بر ماست!
 


  چاپ        ارسال به دوست

از ماست که بر ماست!

بخش اول:

 

ناتوانی تلویزیون و رسانه ایران مدت هاست که کار دست ما داده است غافل از اینکه مخاطبان تلویزیون ما بیش از آنچه ما تصور میکنیم قانع هستند اما توقع و اعتمادشان یک حداقل دارد که متاسفانه هنوز به کف آن هم دست نیافتند. این بار مشکل ،بودجه نیست بلکه سوء مدیریت و کم کاری است. مشکل در سختگیری ها و خط قرمزهای تنگ و بی مورد است، درخانه نشین کردن چهره ها و مجریان و بازیگران مورد علاقه مردم و فراری دادن مدیران، برنامه سازان، فیلمنامه نویسان و کارگردانان کار بلد است، در فاصله گرفتن از نیازها و خواسته های مردم و نشناختن علائق آنهاست، در فهم نادرست از مفهوم جذابیت، در غفلت از کارکرد رسانه تلویزیون و نشناختن اهمیت و وسعت نفوذ آن و در یک کلام، احترام نگذاشتن به مخاطب است وگرنه، نه بودجه تلویزیون ما کم است و نه سوژه برای تولید برنامه های قابل توجه مردم کمیاب. آنچه کم است مدیریت و ذکاوت و تخصص است و بس. تلویزیونی که یه حبه قند در آن سانسور می شود تکلیفش روشن است .

گاهی درمیان برنامه ها ، به مواردی برمیخوریم که به تقلید از شبکه های ماهواره ای البته به شیوه اسلامی ساخته شده مثل برنامه شب به یاد ماندنی از شبکه 5 که  لبخند تندوتلخ افراد را بر می انگیزد چراکه قبلا شاهد نوع دیگر آن در یک شبکه ماهواره ای بوده اند، یامثلا آیتم هایی در برنامه  خنده بازار ساخته می شود که شاید هدفش تمسخر فیلم های جم تی وی است اما غافل ازاینکه بیشتر ،افراد را تحریک میکند تا نسخه اصلی فیلم را ببینند و حتی با این کار درمیان ملت  جا می اندازد که دیگر همه در خانه ماهواره دارند و برنامه های آن را هم دنبال میکنند پس بهتر است برای جذب مخاطب به آن ها هم پاتکی بزنند. اما به چه قیمتی؟؟؟؟

این گونه می شود که افرادی غرب پرست و وطن فروش در آن طرف مرزها دست بر فرهنگ و فکر ملت و به خصوص جوانان ما دراز میکنند و تیشه بر عفت و حیا و آبروی ما میزنند و مارا به مانند خودشان می خوانند!

وظیفه اصلی هر ایرانی امروز ، بصیرت است و بس.

نوشته شده توسط مرضیه بقایی دانشجوی رشته الهیات دانشگاه علامه طباطبایی

 


١٥:٠١ - شنبه ٤ آبان ١٣٩٢    /    عدد : ٣١٢٣٠١    /    تعداد نمایش : ١١٠٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان

لینک ها

 

پیوند ها
Error on query in tag id=37